Littelfuse 5.0SMDJ40A-T7
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 40V, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页4 年前
Future Electronics
Burklin Elektronik
TME
Littelfuse SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+522%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,410
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
46.75 V
46.75 V
46.75 V
Clamping Voltage
64.5 V
64.5 V
64.5 V
Peak Pulse Power
5 kW
5 kW
5 kW
Peak Pulse Current
77.6 A
77.6 A
77.6 A
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 40V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Littelfuse5KP33A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; 5KP33A; 53.3 V; 95.7 A; 33 V; 36.7 V - 40.6 V
Littelfuse5.0SMDJ33A
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 33V, RoHS
Littelfuse5.0SMDJ36A
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 36V, RoHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 33V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 36V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
描述
Littelfuse SCT
Tvs 5Kw 40V 5%uni Do-214Ab Tr07 Rohs/ T&r |Littelfuse 5.0SMDJ40A-T7
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 40V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
TVS Diode Single Uni-Dir 40V 5KW 2-Pin SMC T/R
40V 5KW 77.6A 64.5V 44.4V SMC(DO-214AB) 2.42mm