Littelfuse 0251.630MRT1L
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.63A, 125VAC, 125VDC, 50A (IR), Through Hole, PICO
数据表和文档
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.74%
Stock
39,468
Current Rating
630 mA
630 mA
630 mA
Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Voltage Rating (DC)
125 V
125 V
125 V
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2011-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Littelfuse0251.750MRT1L
Fuse Subminiature Very Fast Acting 0.75A 125V Axial 2.8 X 7.11mm Ceramic T/R Medical CSA/TUV/UL
Littelfuse0251.750MXL
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.75A, 125VAC, 125VDC, 50A (IR), Through Hole, PICO
Littelfuse0251.750MAT1L
Schurter0034.4219
Fuse, PCB Leaded, 750 mA, 125 VAC, 125 VDC, MSF 125, Fast Acting, Radial Leaded
Schurter7010.7060.13
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.75A, 125VAC, 50A (IR), Through Hole, 2.3x8mm
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.75A, 125VAC, 125VDC, 100A (IR), Surface Mount, 7.4x3.1mm
描述
251/253 Series, PICO® II, Very Fast-Acting Fuse | FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC
251 Series Very Fast Acting 125 V 630 mA Axial PICO II Fuse
Fuse, Pcb, 630Ma, 125V, Very Fast Acting, Full Reel; Fuse Current:630Ma; Voltage Rating Vac:125V; Product Range:Pico Ii 251 Series; Voltage Rating Vdc:125V; Blow Characteristic:Very Fast Acting; Fuse Case Style:Axial Leaded Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 0251.630MRT1L