Littelfuse 0251.750MRT1L
Fuse Subminiature Very Fast Acting 0.75A 125V Axial 2.8 X 7.11mm Ceramic T/R Medical CSA/TUV/UL
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
element14 APAC
Newark
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,672
Authorized Distributors
6
Current Rating
750 mA
750 mA
750 mA
Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Voltage Rating (DC)
125 V
125 V
125 V
Mount
Through Hole
Through Hole
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Littelfuse39608000000
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.8A, 125VAC, 100A (IR), Through Hole, TE5
Littelfuse39508000440
Fuse Cartridge Fast Acting 0.8A 125V Radial 8.5 X 4 X 8mm Thermoplastic Bulk UL
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.8A 125V Radial 8.5 X 4 X 8mm Bulk PSE/UL/cUL
Schurter7010.7060.13
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.75A, 125VAC, 50A (IR), Through Hole, 2.3x8mm
Bel Fuse0679L0630-01
Fuse Chip Fast Acting 0.63A 125V SMD Solder Pad 2410 Ceramic T/R Automotive AEC-Q200
Schurter3404.0046.11
SMD fuse 7.4 x 3.1 mm, 750 mA, F, 125 V (DC), 125 V (AC), 100 A breaking capacity, 3404.0046.11
描述
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.75A, 125VAC, 125VDC, 50A (IR), Through Hole, PICO
251/253 Series, PICO® II, Very Fast-Acting Fuse | FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC
251 Series Very Fast-Acting 125 V 0.75 A Ø2.8 x 7.11 mm Axial Lead PICO® II Fuse
FUSE, PCB, 750mA, 125V, VERY FAST ACTING; FUSE, PCB, 750mA, 125V, VERY FAST ACTING; Fuse Current: 750mA; Voltage Rating VAC: 125V; Product Range: PICO II 251 Series; Voltage Rating VDC: 125V; Blow Characteristic: Very Fast Ac
Fuse, Pcb, 750Ma, 125V, Very Fast Acting; Voltage Rating Vac:125V; Voltage Rating Vdc:125V; Fusible, Intensidad:750Ma; Capacidad De Ruptura De Intensidad Ac:50A; Capacidad De Ruptura De Intensidad Dc:300A; Cantidad De Rollos:1000 |Littelfuse 0251.750MRT1L