Lattice Semiconductor LFE2-12SE-6FN256C
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PBGA256
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet390 页4 年前
Future Electronics
SHENGYU ELECTRONICS
Factory Futures
Mouser
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,297
Authorized Distributors
2
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
256
Number of Logic Blocks (LABs)
1500
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
193
Number of Gates
RAM Size
27.6 kB
27.6 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
Peripherals
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Lattice SemiconductorLFE2-12E-7FN256C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA
Lattice SemiconductorLFE2-12E-6F256C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA Tray
Lattice SemiconductorLFE2-12E-7F256C
FPGA Spartan-6 LX Family 14579 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 256-Pin FTBGA
FPGA Spartan-6 LX Family 9152 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 256-Pin FTBGA
描述
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs S-Series 1.1.2V -6 Spd
ECP2 LFE2-12 256-BGA Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) field programmable gate array 2.1mm 1.2V 320MHz 0.331ns
Latticeecp2 ; S-Series; 12K Luts; 1.2V Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LFE2-12SE-6FN256C
12K LUTs 193 I/O S-Series DSP 1.2V -6 Speed