Lattice Semiconductor LFE2-12E-7F256C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA Tray
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,767
Authorized Distributors
0
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
256
Number of Logic Blocks (LABs)
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
193
Number of Gates
RAM Size
27.6 kB
27.6 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
Peripherals
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6FN256I
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PBGA256
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-7FN256C
FPGA - Field Programmable Gate Array 12K LUTs S-Series 1.1.2V -7 Spd
Lattice SemiconductorLFXP10E-3F256C
FPGA LatticeXP Family 10000 Cells 320MHz 130nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA Tray
FPGA Spartan-6 LX Family 9152 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 256-Pin FTBGA
FPGA Spartan-6 LX Family 14579 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 256-Pin FTBGA
描述
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 420MHz, 12000-Cell, PBGA256
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 193 I/O DSP 1.2V -7 Spd