KYOCERA AVX TAP106K020SCS
Cap Tant Solid 10uF 20V 10% (5.5 X 9mm) Radial 2.5mm 2.9 Ohm 125°C Bulk
数据表和文档
Amar Radio Corporation
Datasheet5 页4 年前
Farnell
Future Electronics
Newark
3 个月趋势:
-8.78%
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,304
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.9 Ω
2.9 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.40
Introduction Date1999-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupT350E106K020AT
Cap Tant Solid 10uF 20V 10%( 5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Yageo GroupT356E106K020AT
Cap Tant Solid 10uF 20V 10%( 5.5 X 10.2mm) Radial 5.08mm 125C Bulk