KYOCERA AVX TAP105K035CCS
TAP Series 1 uF ±10 % 35 V Radial Solid Resin Dipped Tantalum Capacitor
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Datasheet16 页14 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页17 年前
Datasheet4 页10 年前
Datasheet3 页12 年前
Datasheet7 页19 年前
Future Electronics
Farnell
TME
3 个月趋势:
+19.25%
备用零件
Price @ 1000
Stock
91,499
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 Ω
8 Ω
8 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %