KYOCERA AVX TAJC476M006RNJ
Cap Tant Solid 47uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
数据表和文档
Amar Radio Corporation
Future Electronics
AVX
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.22%
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,393
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6 Ω
300 mΩ
Leakage Current
3 µA
3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
相关零件
KYOCERA AVXF930J476MBA
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C476M006AT
Cap Tant Solid 47uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.5 Ohm 125C Automotive T/R
Yageo GroupT491C476K006AT
Capacitor Tantalum Solid 47uF 6.3 Volt C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Surface Mount 6032-28 1.5 Ohm 125C
KYOCERA AVXTAJC476K006RNJ
Cap Tant Solid 47uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C476K016AT
47UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 47uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.4 Ohm 125C T/R
描述
TAJ Series 47uF ±20 % 6.3 V Surface Mount Standard Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2312