KYOCERA AVX 08055A161JAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页16 年前
Datasheet4 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-08-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08055A151J4T2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 150pF C0G 0805 5% Tol
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 2012M/0805
Samsung Electro-MechanicsCL21C161JBANNNC
Cap Ceramic 160pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Cardboard T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 150pF C0G 5%
Yageo GroupC0805C161J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 160pF C0G 0805 5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 0805
描述
Cap Ceramic 160pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C T/R
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 50V 160pF ±5% C0G NP0
CAP CER 160PF 50V C0G/NP0 0805