Yageo Group C0805C161J1GAC7800
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2019-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
0805 160 pF 100 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C151J1GACTU
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 5% SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 160pF 50volts C0G 5%
KYOCERA AVX08055A161JAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08051A161JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 160pF C0G 0805 5% Tol
Samsung Electro-MechanicsCL21C161JBANNNC
Cap Ceramic 160pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Cardboard T/R
描述
Cap Ceramic 160pF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
0805 (2012Metric) SMD Comm C0G 100V 160pF ±5% C0G NP0
CAP CER 160PF 100V C0G/NP0 0805