KYOCERA AVX 08051C561KAT4A
Cap Ceramic 560pF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页22 年前
Datasheet4 页12 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页13 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,073
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 pF
560 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
710 µm
710 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08055C561KAT2A
0805 560 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B561KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 560 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
0805 560 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
250V 560pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 560pF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
200V 560pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00056uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 560pF ±10% X7R
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:560pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0805; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes