KYOCERA AVX 08051C561KAT2A
Cap Ceramic 560pF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页22 年前
Future Electronics
Newark
Sierra IC
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.50%
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,940
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 pF
560 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
710 µm
710 µm
相关零件
KYOCERA AVX08055C561KAT2A
0805 560 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B561KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 560 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
0805 560 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
250V 560pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 560pF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
KYOCERA AVX08053C561KAT2A
Capacitor Ceramic, 560Pf, 25V, X7r, 10%, 0805, Full Reel
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00056uF, Surface Mount, 0805
0805 SMD Ceramic Capacitors 0805 560pF 100volts X7R 10%
CERAMIC CAPACITOR 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 560pF
CAP CER 560PF 100V 10% X7R 0805
Capacitance:560Pf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:2.01Mm; Product Width:1.25Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08051C561KAT2A.