KYOCERA AVX 0603YC105MAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Future Electronics
Verical
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+109%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,398
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
16V 1uF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS