KYOCERA AVX 0603YC104MAT4A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
900 µm
900 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
50V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MB8NNNC
描述
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.1muF ±20% X7R
Capacitance:0.1µF; Voltage(DC):16V; Capacitor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:1.6mm; Product Width:0.85mm; Operating Temperature Min:-55°CRoHS Compliant: Yes