KOA Speer RN73R1ETTP2490F50
63mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 249Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
249 Ω
249 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 249ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 249 OHM 1% 1/16W 0402
MFC 0402 0.1% PPM50 249R