KOA Speer RN732ATTD5761B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 5760ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
10,631
Authorized Distributors
2
Resistance
5.76 kΩ
5.76 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
相关零件
PanasonicERA6AEB5761V
Res Thin Film 0805 5.76K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD075K76L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 5760ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thin Film 0805 5.76K Ohm 0.1% 1/5W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
RES 5.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
PanasonicERA6AEB5491V
Res Thin Film 0805 5.49K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thin Film 0805 5.76K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Thin Film Resistors - SMD 5.76kOhm,0805,0.1%,2 5ppm,100mW,100V
RES 5.76K OHM 0.1% 1/10W 0805