KOA Speer RN732ATTD56R2B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 56.2ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Arrow Electronics
Stock
8,707
Authorized Distributors
0
Resistance
56.2 Ω
56.2 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
相关零件
PanasonicERA-6AEB56R2V
Res Thin Film 0805 56.2 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD0756R2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 56.2ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AEB560V
Res Thin Film 0805 56 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB510V
Res Thin Film 0805 51 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD0751RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 51Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 60.4ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
RES 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0805
56.2 OHM .1% 25PPM 1/8W