KOA Speer RK73H2BTTD2404F
Res Thick Film 1206 2.4M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
element14 APAC
Resistance
2.4 MΩ
2.4 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Resistor Thick Film 1206 2.2m Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.4e+06ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
FC 1206 2M40 1%
RESISTOR, 1206, 2M4 OHM, 1%; Resistance:2.4Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H