KOA Speer RK73B2BTTD225J
Resistor Thick Film 1206 2.2m Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
Farnell
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.39%
Resistance
2.2 MΩ
2.2 MΩ
2.2 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2200000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 2.4M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.1MOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2150000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Res Thick Film 1206 2.2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.2MOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 2M2, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD225J
RES, 2M2, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.2Mohm; Product Range: RK73B Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol