KOA Speer RK73H2BTTD1400F
Res Thick Film 1206 140 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.86%
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Resistance
140 Ω
140 Ω
140 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07130RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07133RL
Res Thick Film 1206 133 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 133ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 143ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 150 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 130 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 140Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 140ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 140R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1400F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 140Ohms ±100ppm/C