KOA Speer RK73B2BTTD131J
Res Thick Film 1206 130 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.67%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 130Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 130 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07133RL
Res Thick Film 1206 133 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 120 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 121 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 133ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Resistor Thick Film 1206 130 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 130Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 130ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 130R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD131J