KOA Speer RK73H2ATTE1000F
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.42%
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,763
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-10100RL
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-07100RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 100 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC0805FR-07100RL
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0805 100 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0805 93.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 91 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 100Ohm 125mW
100¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm