ROHM MCR10EZPF91R0
Res Thick Film 0805 91 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF91R0 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
Stock
27,090
Authorized Distributors
1
Resistance
91 Ω
91 Ω
91 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0791RL
Res Thick Film 0805 91 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 84.5Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 86.6ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 88.7Ohm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRC0805FR-07100RL
Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 91Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 91ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0805 91 OHM 1/8W 1% SMD