KOA Speer RK73H2ATTDD4751F
Res Thick Film 0805 4.75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.09%
Authorized Distributors
4
Resistance
4.75 kΩ
4.75 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-074K75L
Res Thick Film 0805 4.75K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805FR-074K75L
Res Thick Film 0805 4.75K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RES THICK FILM 4.75K OHM 1/8W +/-1% 0805 SMD
Yageo GroupRC0805FR-134K75L
Res Thick Film 0805 4.75K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4990ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4750ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 4.75kOhm 125mW
4.75K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*500¦Ìm