KOA Speer RK73H2ALTD49R9F
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Paper T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.08%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF49R9V
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 49.9Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0749R9L
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 49.9 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, Thick Film Chip; 49.9 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 49.9ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, SMT, 0805, 49.9 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film<CA
0805 Chip Resistor 1% 100ppm/C 49.9Ohm 125mW