Vishay CRCW080549R9FKEB
SMD Chip Resistor, 49.9 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
49.9 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF49R9V
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0749R9L
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1349R9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 49.9ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF51R0V
Res Thick Film 0805 51 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 49.9Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW080549R9FKEB; 49.9 Ohm; 0805; 1 %; Thick Film
CRCW Series 0805 0.125 W 49.9 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 49.9Ohm 0.125W 1/8W
THICK FILM RESISTOR, 49.9 OHM, 125mW, ±1%