KOA Speer RK73H1ETTP3011F
Res Thick Film 0402 3.01K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Newark
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+109%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
3.01 kΩ
3.01 kΩ
3.01 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-073K01L
Res Thick Film 0402 3.01K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-073K01L
Res Thick Film 0402 3.01K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-073K3L
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 3.3K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 3240ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
描述
Resistor Thick Film 0402 3.01k Ohm 1% 1/16 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3010ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 3.01kOhms ±100ppm/C
Res, 3K01, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP3011F
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H 1ETTP3011F
  • RK73H1ETTP 3011F