KOA Speer RK73H1ETTP1152F
Res Thick Film 0402 11.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
Arrow Electronics
3 个月趋势:
-4.77%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
11.5 kΩ
11.5 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0711K5L
Res Thick Film 0402 11.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-0712KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 12kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0712K1L
Res General Purpose Thick Film 0402 12.1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F12K
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F11K
Res Thick Film 0402 11K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 12.1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
Resistor Thick Film 0402 11.5K Ohm 1% 0.063W (1/16W) ±100ppm/C Molded Surface Mount Automotive Punched Paper
RK73H 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11.5kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 11500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 11K5, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1152F
SMD Resistor 0402 11.5KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃