TE Connectivity CRG0402F12K
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0712KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 12kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0712KL
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0711K5L
Res Thick Film 0402 11.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 13K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 11K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RKF1202X
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0402F12K
Yageo GroupRC0402FR-1312KL
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 12000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 12KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 12K
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 12K
RES, 12K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:12kohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 1% 12K Resistance Value: 12K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 12K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F12K | Internal Number: 1676480-9 | TE Connectivity | NEOHM