KOA Speer RK73BW2HTTE390J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 39ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
数据表和文档
3 个月趋势:
+16.67%
Stock
27,155
Authorized Distributors
2
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ12ZYJ390U
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-12ZYJ360U
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 36 Ω, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ360U
Res Thick Film 2010 36 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0739RL
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
FIXED RESISTOR 2010 Chip Resistor 5% 200ppm/C 39Ohm 750mW
39¦¸ ¡À5% 750mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*600¦Ìm