Panasonic ERJ12ZYJ390U
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 39ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 36 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC2010JK-0739RL
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 36ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
描述
Res Thick Film 2010 39 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Avnet Japan
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 39ohm, 7
Panasonic ERJ12ZYJ390U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 39OHM, 5%, 2010; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:39ohm; Power Rating:750mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:2010 [5025 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)