KOA Speer RK73B2BTTD124J
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
element14 APAC
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.68%
Authorized Distributors
6
Resistance
120 kΩ
120 kΩ
120 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ124V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 120Kohm, 7 inc
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 120000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 120K Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 120000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ114V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 110Kohm, 7 inc
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 120kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 120kOhms 0.25W 1/4W
RESISTOR, 1206, 120K OHM, 5%; Resistance:120kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B