KOA Speer RK73B2ATTE101J
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.37%
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,137
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805J100R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 110 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-6GEYJ910V
Res Thick Film 0805 91 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 91ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-07100RL
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, SMT, 0805, 100 Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Film<CA
Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 100ohms 5%
100¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 0805 2mm*500¦Ìm