Panasonic ERJ-6GEYJ910V
Res Thick Film 0805 91 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-75.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,200
Authorized Distributors
6
Resistance
91 Ω
91 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 91ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 91 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 82 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805J100R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 91Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0805 91 Ohm ±5 % 0.125 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 91ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 91Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ6GEYJ910V - General Purpose Chip Resistors
RES, 91R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 91ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Fi; Available until stocks are exhausted