Yageo Group T525D476M016ATE065
Cap Tant Polymer 47uF 16VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.065 Ohm 125C T/R
数据表和文档
Farnell
Electro Sonic
3 个月趋势:
-99.84%
Stock
8,668
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 mΩ
35 mΩ
35 mΩ
Leakage Current
75.2 µA
75.2 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2003-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Cap Tant Polymer 47uF 20VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.055 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917
KYOCERA AVXTAJC476M020RNJ
Cap Tant Solid 47uF 20V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C476K016AT
47UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T491 SERIES
Capacitor Tant Solid 47uF 16VDC 10% 6 X 3.2 X 2.5mm SMD 6032-28 T/R
KYOCERA AVXTPSC476M016R0350
Cap Tant Solid 47uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.35 Ohm 125°C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917
Capacitor,47Uf,16Vdc,20-% Tol,20+% Tol Rohs Compliant: Yes |Kemet T525D476M016ATE065
Tantalum, Polymer Tantalum, T525, 47 uF, 20%, 16 V, 7343, SMD, Polymer, Molded, Low ESR, Non-Combustible, 65 mOhms, Height Max = 3.1mm | CAP TANT POLY 47UF 16V 2917