Yageo Group T520D337M006AHE045
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.045 Ohm 105C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页2 年前
Arrow Electronics
Stock
11,848
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Leakage Current
207.9 µA
207.9 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Panasonic2R5TPE330MAZB
Panasonic 2R5TPE330MAZB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
NIC ComponentsNTP337M4TRV(12)F
Cap Tant Polymer 330uF 4VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.012 Ohm 105C T/R
NIC ComponentsNTP337M2.5TRB(45)F
Cap Tant Polymer 330uF 2.5VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.045 Ohm 105C T/R
NIC ComponentsNTP337M2.5TRV(25)F
Cap Tant Polymer 330uF 2.5VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105C T/R
Cap Tant Solid 330uF 6.3V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.05 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTPSV337M010S0100
Cap Tant Solid 330uF 10V V CASE 20% (7.3 X 6.1 X 3.45mm) SMD 7361-38 T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917