Yageo Group T495B106K010ATE750
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.75 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页4 年前
Electro Sonic
TME
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-76.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,889
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
750 mΩ
3 Ω
3 Ω
Leakage Current
1 µA
1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
EXTREME 10UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAP,10V DC +/-10%,TR3 SERIES
Yageo GroupT494B106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B106K010AT
10UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT494T106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V T CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) Inward L SMD 3528-12 3.5 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitors - Solid Smd 10V 10Uf 1311 10% Esr=750Mohms
CAP, TANTALUM, 10UF, 10V, 1411 ROHS COMPLIANT: YES
Capacitor, TANTALUM, 10UF, 10V, 1411;
1411 (3528Metric) T495 10V 10muF ±10% 0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
SMD TAN CAP 10V 10UF B 10% ESR=.750