Yageo Group T494T106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V T CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) Inward L SMD 3528-12 3.5 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.30%
Stock
37,027
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5 Ω
3 Ω
Leakage Current
1 µA
1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT491B106K010AT
10UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT494B106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125C T/R
EXTREME 10UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAP,10V DC +/-10%,TR3 SERIES
Yageo GroupT491T106K010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
描述
Tantalum Chip Engineering Kits | CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
CAP, 10UF, 10V, TANT, CASE T; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatu
Tantalum Capacitor, 10Uf, 10V, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:3.5Ohm; Manufacturer Size Code:T; Failure Rate:-; Ripple Current:141Ma Rohs Compliant: Yes |Kemet T494T106K010AT