Yageo Group T491T106K010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Stock
42,806
Capacitance
10 µF
10 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
1 µA
1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
相关零件
Yageo GroupT491B106K010AT
10UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT494T106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V T CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) Inward L SMD 3528-12 3.5 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT494B106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125C T/R
EXTREME 10UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAP,10V DC +/-10%,TR3 SERIES
描述
Cap Tant Solid 10uF 10V T CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) Inward L SMD 3528-12 5 Ohm 125C Automotive T/R
CAP, 10UF, 10V, TANT, CASE T; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T491 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatu
Tantalum Capacitor, 10Uf, 10V, 5 Ohm, 0.1, 3528-12; Rango De Producto:Serie T491; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tensión Nominal:10V; Cubierta Del Condensador De Tantalio:1411 [Métrica 3528]; Resistencia Esr:5Ohm |Kemet T491T106K010AT