Yageo Group T494C476M010AT
Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.3 Ohm 125C T/R
数据表和文档
Farnell
Newark
_legacy Avnet
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-71.81%
Stock
67,156
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mΩ
1.1 Ω
1.1 Ω
Leakage Current
4.7 µA
4.7 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %