Yageo Group T494C476K016AT
47UF Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 16 V DC +/-10%, T494 Series
数据表和文档
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mΩ
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
7.5 µA
7.5 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %