Yageo Group T491C225K035ZT
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 125C T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
5,000
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Case/Package
2412
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5 Ω
2.9 Ω
Leakage Current
800 nA
800 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2010-10-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXTAJC225K035RNJ
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 3.5 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Surface Mount, 2312
Yageo GroupT491A225K035AT
Cap Tant Solid 2.2uF 35V A CASE 10%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C225M035AT
Solid Tantalum Capacitor 2.2µF 35V 20% SMD Tape and Reel
Yageo GroupT491C225M025AT
Cap Tant Solid 2.2uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 3.5 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC225M035RNJ
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 3.5 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Surface Mount, 2412
2.2¦ÌF 2000h@ 125¡ãC ¡À10% 35V 3.2¦¸ 2312 6mm*3.2mm*2.8mm