Yageo Group T491A106K006AT
10UF Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 6.3 V DC +/-10%, T491 Series
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
Upverter
element14 APAC
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4 Ω
4 Ω
4 Ω
Leakage Current
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Tant Solid 10uF 6.3V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 3.4 Ohm 125C T/R