Yageo Group T489B106M006ATE3K0
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页2 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,249
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
3.5 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
500 nA
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B106M016AH
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B106K006AT
10UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491B106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.5 Ohm 125°C T/R
描述
Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 10uF 1311 20% ESR=3Ohms
10¦ÌF 2000h@ 85¡ãC ¡À20% 6.3V 3¦¸ 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
T489B106M006ATE3K0, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
10.0Uf 6.0V |Kemet T489B106M006ATE3K0
CAP, 10UF, 6.3V, TANT, CASE B; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 6.3V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T489 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Tempera