Yageo Group T356G106M035AT7301
Cap Tant Solid 10uF 35V 20% (6.3 X 11.4mm) Radial 5.08mm 125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+73.71%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,049
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.8 µA
2.8 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT350G106M035AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount