Yageo Group T354E106M025AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,407
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
2 µA
2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupT350E106M025AT
Cap Tant Solid 10uF 25V 20% (5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C T/R
Yageo GroupT355E106M025AT
Cap Tant Solid 10uF 25V 20%( 5.5 X 10.2mm) Radial 3.18mm 125C Bulk