Yageo Group T322E226K025AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.38%
Stock
50,307
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
PCB, Through Hole
Molded
Axial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.5 Ω
Leakage Current
4.4 µA
4.4 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT491C226K020AT
Capacitor Tantalum Solid 22uF 20 Volt C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Surface Mount 6032-28 1.2 Ohm 125C
Capacitor Tant Solid 22uF 20VDC 10% 6 X 3.2 X 2.5mm SMD 6032-28 T/R
KYOCERA AVXTAJC226K020RNJ
Cap Tant Solid 22uF 20V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C226K025AT
22UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT322D226K020AT
Capacitor Tantalum Solid 22uF 20V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Cap Tant Solid 22uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.375 Ohm 125C T/R
描述
Cap Tant Solid 22uF 25V 10%( 7.11 X 13.46mm) Axial 125C Bag
TANTALUM CAPACITOR, 22UF, 25V, 1.5 OHM, 0.1, AXIAL; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: T322 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°C
Tantalum Capacitor, 22Uf, 25V, 1.5 Ohm, 0.1, Axial; Rango De Producto:Serie T322; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tensión Nominal:25V; Terminales Del Condensador:Conexión Axial; Espaciado De Cable:- |Kemet T322E226K025AT