Yageo Group T322E226K025AS
Cap Tant Solid 22uF 25V 10% (7.11 X 13.46mm) Axial 125C Bulk
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Stock
52,954
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Molded
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.5 Ω
Leakage Current
4.4 µA
4.4 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT322D226K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
173D Series 22 uF ±10 % 25 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 22uF 25V 10% (7.11 X 13.97mm) Axial 125°C Ammo Pack
22UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 V DC +/-10%, 173D SERIES
Cornell DubilierTAC226K020P06-F
TAC Series 22 uF ±10 % 20 V Molded Axial Lead Solid Tantalum Capacitor
Yageo GroupT322C226K010AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Axial T322 25V 22muF ±10% 0.280Diax0.530L 7.11mmx13.46mm
Axial Mld Ta 22Uf 25V 10% E Case Bulk