Yageo Group T322C475K035AS
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 10% (4.57 X 8.76mm) Axial 125C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
_legacy Avnet
Sierra IC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,067
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
Leakage Current
1.5 µA
1.3 µA
1.3 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
173D Series 4.7 uF ±10 % 35V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT322D475K050AT
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 2.5 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322D475K050AS
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Yageo GroupT322B475K010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7Uf, Through Hole
173D Series 4.7 uF ±10 % 20 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Axial,mld Ta,4.7Uf,35V,10%,c Case,bulk Rohs Compliant: No |Kemet T322C475K035AS
CAPACITOR TANT 4.7UF 35V 10% AXL
Axial T322 35V 4.7muF ±10% 0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
4.7¦ÌF ¡À10% 35V 3¦¸ ,D4.6xL8.8mm 8.76mm