Vishay 173D475X9020VE3
173D Series 4.7 uF ±10 % 20 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-93.15%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
6,090
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
800 nA
800 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT322B475K020AT
Cap Tant Solid 4.7uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 4.5 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322B475K015AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7Uf, Through Hole
173D Series 4.7 uF ±20 % 10 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Yageo GroupT491C475K025AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125°C T/R
KYOCERA AVXTAJC475K025RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2.4 Ohm 125C T/R
描述
Cap Tant Solid 4.7uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125C Automotive Ammo
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
CAPACITOR;TANTALUM;4.7 UF;20 VDC @ DEGC;26 V;+ 10%;V;AXIAL LEADED
CAPACITOR, TANT, 4.7UF, 20V, 10%, AXIAL; Capacitance:4.7µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:20V; Height:7.37mm; Diameter:2.79mm; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes